Ambulansların Önündeki Yazı Neden Ters Yazılır?

Kaldırımda yürürken veya trafikte karşımızdan gelirken önünde “snalubmA” yazan ama aslında Ambulans diye okunan araçların çok önemli bir görev yaptıklarını biliriz ve onlara yol veririz. Fakat önlerinde neden tersten ambulans yazdığını pek çözemeyebiliriz. Bunun yanıtı aslında kolay olsa bile pek akla gelmeyebilir.Çocuklar, gençler hatta bazen orta yaşlı erkekler bile googleye “ambulansların önündeki yazı neden ters yazılır” diye yazıp araştırırlar bizde bu bilgiyi en detaylı şekilde vermek için bu yazıyı yazmak istedik. Sizde bunu merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyarak bilgi sahibi olun.

Ambulansların önündeki yazı ters yazılır çünkü yolda yani trafikte hareket eden araçlar aynalarından bu siren sesi kime ait diye baktıklarında ters yazılı ambulans yazısını aslında düz olarak görür ve yol vermek zorundadır. Eğer düz yazılsaydı zor okunabilir veya bazen okunamayabilirdi. Bu yüzden ambulansların önünde ki ambulans yazısı devamlı olarak ters yazılır. Umarım merakınız gitmiştir. Elimden geldiğince detaylı şekilde anlattım. Diğer yazılarımızı okuyup diğer meraklarınızıda giderebilir isterseniz masal ve hikaye de okuyabilirsiniz.

“Ambulansların Önündeki Yazı Neden Ters Yazılır?” üzerine 5 yorum

  1. Haberde az once (yine) gördügümde busefer google efendiye soracam dedim ve böylece sizin yararlı notunuzdan ögrenmiş oldum. Sagolun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir