Necati Şaşmaz (Biyografi)

İsim ve Soyadı: Necati Şaşmaz
Doğum Tarihi: 15 Aralık 1971
Doğum Şehri: Elazığ
Mesleği: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu

Necati Şaşmaz 1971’de Elazığ’da doğdu. Asıl mesleği turizmcilikdi Necati Şaşmaz, eğitimini Kanada’da tamamladı. Babası  Abdulkadir Şaşmazdır.

Amerika’da 6 sene kalan Necati Şaşmaz, 2001 yılında bir süreliğine ailesini ziyarete geldiği sırada geri dönüş uçak biletini 11 Eylül 2001 tarihine aldı. Amerika’da yaşanan saldırılar sebebiyle uçağı Amerika’ya varamadan geri dönen Necati Şaşmaz, sonradan ailesinin çekincesi ve ısrarı üzerine Amerika’ya dönmek den vazgeçti.

Hayatına Türkiye’de devam etme kararı alan Necati Şaşmaz, Ankara’da sigorta acentesi açtı. Çok geçmeden İstanbul’da Osman Sınav‘la bir iş görüşmesine oturdu. Kendisine bir yapımın senaryo ekibinde yer alması teklifi geleceğini beklentisi ile görüşmeye gitti. Osman Sınav’ın “Bir dizi düşünüyoruz, seni de başrolde düşünüyorum” sözlerine, düşünmek istediğini söyleyen Necati Şaşmaz, bir ay sonra teklifi kabul etti.

Hayatını tamamen değiştirdiğini söylediği Kurtlar Vadisi projesine böyle başlayan Necati Şaşmaz, özel hayatının kalmadığını, “Beni sadece Ankara’da ismimle çağırıyorlar, İstanbul’da herkes Polat diyor” sözleri ile dile getirdi.

Amerika’da kaldığı dönemde yeşil kart sahibi olan Necati Şaşmaz, bedelli askerlikten yararlanarak, askerliğini 28 gün yaptı. Amcası, eski MHP milletvekili Tahir Şaşmaz olan Necati Şaşmaz ‘ın Raci Şaşmaz (Kurtlar Vadisi dizisinin senaristi) ve Zübeyr Şaşmaz adında iki kardeşi vardır.

Kaynak

“Necati Şaşmaz (Biyografi)” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir