Kurbağa Hikayesi

Bir zamanlar 2 tane kurbağa varmış evin birinde. Ev sahibinin mutfağa krema tenekesi koymasıyla bu kurbağalar merak içinde tenekeye doğru yaklaşmışlar. Biri dayanamayıp girmiş içine, diğeride birşey olmuyor diye ardından girmiş. Bir süre oynadıktan sonra birden tenekenin kenarlarının çok sivri olduğunu farketmiş kurbağalar.

Farkettikten sonra kurbağanın biri yakınıp dövünmeye başlamış. Öleceğiz, mahvolduk gibi kelimeler diyip duruyormuş diğer kurbağa ise sadece düşünüyormuş. Bir saat sonra kurbağalar iyice yorulmuşlar ve dibe doğru batmaya başlamışlar, yakınıp dövünen kurbağa yine başlamış mahvolduk öleceğiz, batıyoruz işte demeye. Diğer kurbağa bir kenardan bir kenara yüzmeye devam etmiş. Bir süre sonra yüzen kurbağa yüzdüğü yerlerde bir farklılık olduğunu farkedince azimle devam etmiş.

Diğer kurbağaya da yapmasını söylemiş fakat diğer kurbağa hiç bir yararı olmayacağını boşuna ugraştığını söyleyince azimli kurbağa ikna etmeye çalışmayı bırakmış, uzun ugraştan sonra azimli kurbağa kremadan oluşan yağdan sıçrayıp kurtulmuş. Diğer kurbağa ise olduğu yere gömüldüğünden kurtulamayıp tembelliğinin cezasını çekmiş.

“Kurbağa Hikayesi” üzerine 2 yorum

  1. Hocam tebrik ediyorum, süper düşünce ama o adtech reklamları olmamış.. Adsense ayarlamaya bak.. Ayarlayamazsan yardımcı olalım :p iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir