Gelişim Psikolojisi

Gelişim PsikolojisiGelişim psikolojisi kitabı 2006 yılının ekim ayında basılmış ve çok ilgi görülmüş bir kitaptır. Yazarı Bekir Onur olup 415 sayfalık bir gelişim psikolojisi hakkında kitap yazması hayatındaki yazarlık değerine bir artı kazandırmıştır.

Kitabın Özeti;
Gelişim psikolojisi, psikolojinin en önemli ve en geniş alanlarından biridir. Önceleri yalnızca çocuk psikolojisi ve ergen psikolojisi dallarıyla bilinen gelişim psikolojisi, bugün bütün insan gelişimini ele alan geniş kapsamlı bir alanı içermektedir. Çağdaş gelişim psikolojisi, insanı doğum öncesinden başlayıp ölümüne kadar incelemeyi hedeflemektedir. Gelişimin yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerinin, ölümü de içine alacak biçimde gelişim psikolojisinin kapsamına girmesi yeni bir olgudur.

Prof. Dr. Bekir Onur’un bu yapıtı, ülkemizde yetişkinlik, yaşlılık ve ölümü inceleyen ilk gelişim psikolojisi kitabıdır. İnsan gelişiminin bütünlüğü ve sürekliliği dikkate alınarak, kitapta çocukluk ve gençlik dönemlerinin gelişimine de yer verilmiştir.

Gelişim Psikolojisi, insanın nasıl geliştiğini merak eden herkesin rahatlıkla okuyabileceği zengin içerikli bir kitaptır.

Yazar: Bekir Onur
Yayınevi: İmge Kitabevi
Sayfa Sayısı: 415
Etiket Fiyatı: 24,00 YTL
Basım Tarihi: Ekim 2006

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir