Cihan Sultanlar Yavuz Bahadrolu

Bir imparatorluğu yani cihanın en büyük imparatorluğunu anlatan bir roman yazan Yavuz Bahadıroğlu aslında bir roman değil 3 kıtaya yayılmış bir imparatorluk olan Osmanlıyı ve o imparatorluğun başında ki Sultanları anlatıyor. Tüm dünya’yı ele geçirecek derece de ki güçte olan sultanların bilmediğiniz veya bilmeniz gerektiği yönlerini bu romanda sizlere sunmuş olan yazar gerçekten başarılı bir eser yazmış ve bunu okurlarına sunmuş. Yeni çağ olayını anlatmasıyla gerçekten romanın sonunun nasıl geldiğini bile anlayamıyorsunuz.

623 yıl süren Osmanlı Tarihi boyunca 36 padişah gelmiş ve 3 kıtada çınar ağacı gibi kök salmış olan Osmanlı Devleti bir Cihan İmparatorluğu olmuştu. 6 asır boyunca dünyaya hükmetmiş olan Osmanlı, İlahî ve yüce değerlerden ilham alarak, gittiği yerlere adalet, şefkat ve medeniyet götürmüş, insanlığı ön planda tutarak dünyayı aydınlatmıştı.

Osmanlı’nın mirası olan topraklarda onun eserleriyle yaşayan bugünün nesli, Osmanlı Tarihi hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olamamaktadır. Osmanlı Tarihi isimli eser, insanımızın kendi şanlı tarihini biraz olsun öğrenmelerine katkı sağlamak amacı ile hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir