Hükümdar – Mustafa Çevik

hükümdar kitabıHükümdar kitabı, Orta Asya’da dağınık bir hayat yaşan Türk boylarınının tek bir bayrak altında toplanmasını anlatan destansı öyküdür..

Türk boylarının kendilerine lider olarak seçtikleri Kara Han gittikçe zalimleşerek bu fırsatı kendi çıkarları için kullanmaya başlamıştır. Oğlu Oğuz bu haksızlığa dayanamaz ve babasına karşı bir mücadeleye girişir. Çevresindekilerden destek alsa da Oğuz, en büyük gücünü her zaman inandığı Gök Tanrıdan almaktadır. Yerin ve Göğün birleştirici gücü olan Oğuz, Tanrı’dan aldığı kut sayesinde Türk milletinin kaderinde büyük değişiklikler yapacaktır.

Türk milletinin destansı tarihi içinde büyük bir yer tutan Oğuz Kağan, Hükümdar’da tek bir bayrağın, tek bir hedefin peşinden giden, binlerce kişiyi ardına katan hakimiyetin idaresidir.

Bu kitapta inancın yanında unutulmaz bir kahramanlık ruhunu okuyacak; aşk, ihanet ve sabrın sınırlarına herşeyiyle tanıklık edebileceksiniz.

Herşeyiyle bir imparatorluğun kurulumundaki zorlukları göreceksiniz. Bir milleti bir arada tutmayı göreceksiniz. Herşeyiyle bir bütünlüğü göreceksiniz. Muhteşem bir kitap..

Türklerin bir araya gelip devlet kurmasından büyümesine kadar. Oğuz Kağan’ın büyümesinden halkın yardımına kadar büyük kahramanlıklara tanıklık edeceksiniz. Bir devletin birleşmesinden büyük bir imparatorluk haline gelmesine kadar her şeye..

“Hükümdar – Mustafa Çevik” için bir yorum

  1. Her Türkün okuması gereken gerçek bir şaheser fakat kitabın içindeki betimlemeler aynı yada benzer olduğundan sıkıldığınızda olmuyor değil.

    Kitabın olayları çok akıcı birde betimlemeler olmasa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir