Ken Grimwood – Sil Baştan (Kitap Özeti)

Ken Grimwood - Sil BaştanKen Grimwood‘un çıkarmış olduğu, kısa zamanda büyük beğeni alan, en çok okunan ve beğenilen kitapları arasında yükselen eserinden bahsedicez. Bu merak ettiğiniz eserin adı Sil Baştan, kitabın isminden de belli olduğu gibi sürükleyici bir içerige sahip. Kitap sizlere şu soruyu soruyor: Geçmişte yapmış olduğunuz hataları bilerek hayatınızı tekrar, tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız, ne yapardınız?.

Kitabın kahramanı olan Jeff Winston bu şansı birkaç kez elde ettiği halde hayatta sıkışıp kalmıştır. Jeff Winston hayatta hiç beklemediği anda ölür ve tekrar hayata gözlerini açar, takvime baktığında ise 1963 yılını göstermektedir. O sabah 18 yaşında, üniversite yatakhanesinin duvarlarına bakarak uyanır. Her şey eskisi gibidir… tek bir fark dışında: Jeff geleceği avcunun içi gibi bilmektedir. Futbol ligi final maçlarından at yarışlarına kadar kimin kazanacağını, Wall Street’te köşeyi dönmek için hangi şirketlere yatırım yapmak gerektiğini… Yalnız, bilmediği bir şey vardır: Neden hayatını sil baştan yaşamak zorundadır? Sevdiği her şeyi ve herkesi kazanıp kaybetmeye daha ne kadar devam edecektir?

Birçok dile çevrilen ve listeleri alt üst eden Sil Baştan hayatın karmaşık döngüsünü sorgularken hayal gücünüzü de sonuna kadar zorluyor.

“Uzun zamandır okuduğum en sıradışı, en sürükleyici roman.”

Dean Koontz;
“Grimwood olağanüstü gözlem yeteneği, üslubu ve orijinal kurgu yeteneğiyle benzerlerini fersah fersah gerilerde bırakıyor.”

“Ken Grimwood – Sil Baştan (Kitap Özeti)” üzerine 9 yorum

  1. bu kitabın şu anda başındayım ama hiç beğenmedim ÇOK SIKICI bir kitap hiç tavsiye etmiyorum.

  2. Hayır rümesysa belki yaş kriterlerine uymamıştır ama kitabı tavsiye ediyorum çünkü kitap kültürel açıdan bilgisi olan insanlara uyarlanmış düzeyde. Ben çok beğendim ve zevkle okudum. Tavsiye ediyorumm 🙂

  3. SELİN sana katılıyorum bende aldım kitabı. ilk başlarda bende sıkıcı oldugunu düşünüyordum ama ilerledikçe çok baglandım suan elimden düşüremiyorum çok sürükleyici ve zevkli. RÜMEYSA bence kitabı bi kenara atma oku ilerledikçe sende seveceksin bak da gör :))

  4. ben okumadm ama bu kitabı almak isterim bi seyahate çkmıştm bi genç üniverstelinin elinde gördm çok hosuma gitti ve çok okumak istiyorummm ama kitap yokk 🙁 ((((

  5. kıtabı okudum sonunu anlamadım acaba bırı bana bu işin aslının ne oldugunu anlatabılır mı??

  6. aylarca elimde sürünebilen tek kitap.. 25 yaşındayım ve bu yaşıma kadar sayısız kitap okudum, okumayı da çok severim ama bu kitap gerçekten sıkıcıydı…gereksiz ayrıntılar çok fazlaydı..aklımda hala soru işaretleri var kitaba dair..benim için zaman kaybıydı diyebilirim….ayrıca bir kitabın kültür seviyesiyle ilgisi yoktur bence. 😉 ya da selin’in deyimiyle “kültürel açıdan bilgisi olan insanlarla”.. bu tarz bir kitap her kültür seviyesindeki insana hitap edebilir, çünkü hayal ürünü bir kitap.. okuyanların da hayal gücünde canlanabilecek bir kurgu…

  7. Kitabın kültür seviyesiyle alakası yok ama geçmişini özleyenler anılarını bu kitapta bulacaklarıdr.zaman zaman sıkıcılığı oldu tabi ki ama bu her kitapta olan bir durum.başarılı bir eser…

  8. Ken Grimwood un Kayboluş kitabını yeni okudum evet ilk basta sıkıcıydı bilmedigim terimle vs vardı, ama okudukca gercekten baglandım simdi keske bitmese diyorum. Bu kitabıda almayı düsünüyorum insallah bulurum. Cem Gülbent -Paradokya kitabını mutlaka okumalısınız.

  9. Kitap şu an da D&R dahil hiç bir kitap saafcida yok.Bir kaç defadIR korsan kitapcilarda görüyorum almamak için kendimi tutuyorum Ama ne yapayım en son kötü yoldan alaçam bunu galiba.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir