Yedinci Gün – İhsan Oktay Anar

yedinci günÇizgilerin kürelere, zamanın sonsuzluğa, sonsuzlukların da hayallere dönüştüğü bir hikaye..

Bu kitapta çok değişim görmeniz mümkün. Sıradan insanların sıra dışılığı, bilinen hikayelerin düşlere dönüşümü.. Erdemlerin yanında günahlarında yer aldığı bir dünya göreceksiniz. İnsan olmanın en zayıf ve en yüce yönleri, bir hikayenin başlangıcı ile birkez daha hatırlanmış olacak..

İhsan Oktay Anar, yeni kitabında okuyucuları bir kez daha şaşırtmakla beraber gerçekten işinin erbabı olduğunu sizlere birkez daha kanıtlayacaktır. Dünyanın kapısından girdiğinizde aşinalık hissedecek, sadeliğin ihtişamına teslim olmadan yola nasıl devam edilir okuyuculara bunları anlatacak..

Muhteşem bir eser gerçekten. Bir hikaye ile dünya anca bu kadar güzel anlatılırdı. Zeplinlerin bile karıştığı bu kitap gerçekten diğerlerine bakılarak çok farklı gelebiliyor fakat insan okuduktan sonra farklılığın farkına varıp insan olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu yeniden anlayacaktır. Üstte de söylediğimiz gibi birkez daha hatırlanacak herşey..

Yazar anlatmak istediklerini hikayeyle iyi birleştirmiş. Olumlu bir birleştirme mevcut. Gerçekten bu esere tek kelime ile süper diyor ve tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir