Aslan ile Tavşan Hikayesi

Aslan ile Tavşan Hikayesi Uzun zaman önce ormanın karanlık bölgesinde zalim aslanın biri yaşarmış. Kimi görse korkuturmuş. Hayvanlar bundan çok rahatsız olurlarmış. Böyle giderken aralarında konuşarak bir karar almak için toplanmışlar. Uzun uzun konuştuktan sonra kararı bildirmek için Aslanın bölgesine gitmişler.

– Yüce efendimiz, artık avlanmaya ugraşmayın çünkü biz sıra ile kura çekip kurada çıkan hayvan sizin yemeğiniz olmak için yanınıza gelecek.

Aslan bunu duyunca çok mutlu olur, artık avlanmama gerek yok diye düşünür. O günden sonra her gün kura çekilir ve çıkan hayvan aslanın yemeği olarak giderdi. Bir gün kura’da tavşana gelir sıra, tavşan aslanın yemegi olmayı hiç istemez. Bundan dolayı yolunu uzatıp yavaş yavaş gider. Sonra birden aklına bir fikir gelir ve uygulamayı düşünür. Sonunda aslanın yanına gider. Aslan çok sinirli bir şekilde ” Neden geç kaldın? ” diye kükrer. Tavşan çaresiz bir şekilde konuşmaya başlar.

– Sabah erkenden yola çıktım gelirken önüme büyük bir aslan çıktı efendim o yüzden geç kaldım. Yanımdaki arkadaşımı verdim ve kaçtım sizin hakkınızda da kötü şeyler söyledi.. Der.

Aslan duyduklarına inanamaz ve çok sinirlenir.

– Hemen beni onun yanına götür.. Der.

Tavşan, Aslanı bir kuyunun yanına götürür ve Aslan kuyu da yansımasını görünce onu gerçekten aslan zannederek kükredi.. ve tutunamayıp düştü.

Tavşan bu yaptıklarını gidip anlatınca herkez çok sevindi ve Mutlu bir hayat yaşadılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir