Güvercin ile Karınca

Size bu masalım da kısa bir lafonten masallarından bir tanesini ve en güzelini anlatacağım. Beğeneceksiniz eminim çünkü Dünya’da bir çok çocuk bu masallara bayılıyor sizde onlardan birisi olacaksınız. Gelelim “Güvercin ile Karınca” masalına, uzun uzun yıllar önce bir güvercin varmış. Bu güvercin bir gün gezmeye çıkmış, rüzgarlarda kendini bırakarak kanatlarını açmış ve gidiyormuş. Ama birden susadığını farketmiş.

Çok susayan bir güvercin, su icmek icin bir dere kıyısına inmiş. Tam egilip icerken bir karıncanın suya düştügünü görmuş. Zavallı karınca, sudan cıkmak icin cırpınıp duruyormus. Güvercin, karıncaya cok acımış. Kıyıdan aldıgı bir çöpu suya bırakmış. Karınca da çöpe tutunarak kıyıya cıkmış. Bu sırada oradan gecen bir avcı, güvercini görünce sevinmiş. Ne güzel bir av.” diye düşünmüş. Her şeyden habersiz güvercine silahını cevirip nişan almış.
Karınca bunu görunce, avcının cıplak topuğundan ısırmış. Avcı da acı ile haykırmış. Avcının sesini duyan güvercinde havalanıp ucmuş. Böylelikle karınca da güvercinin yaptığı iyiligin altında kalmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir