Kendi İşini Kuran Fil

Şirin ve masal sever çocuklar merhaba, bugün sihirli lambanın masal kütüphanesinden sizlere çok ilginç bir masal anlatacağım. Masalımızın kahramanı bir fil ve kendi işini kurmak istiyor. Belkide okuduğunuz en ilginç masal olabilir dikkatlice okuyun.

Luna isminde bir fil yaşarmış uzak diyarlarda. Annesi bazen ona Luniş de dermiş. Luniş doğduğunda ailesinin tüm arkadaşları filler büyük kutlama yapmışlar, ama o bunların hiçbirini hatırlazmış.

Luna, yemek yemeyi çok severmiş hem de o kadar severmiş ki bazen nasıl doyacağını şaşarmış. Çünkü hiçbiri yetmez gibi geliyormuş. Acıktığı zaman yemek bulmaya tek başına çıkıyormuş hiç korkmadan. Zaten diğer arkadaşlarına da izin verildiği için ormanı öğrenmeleri gerekiyormuş. Saatlerce ormanda gezer, farklı yiyecekler arar en son da hepsiyle ilginç karışımlar yaparmış.

Farklı karışımlar yaptığını fark eden annesi bu yeteneğini geliştirmeye karar vermiş ve bir fikir sunmuş ona…

-Luniiiiiiiiiiişşşşşş!
-Efendim anne?
-Luniş bir fikrim var tatlım. Sen yemek yemeyi ve yapmayı seviyorsun ya hani?
-Eveet?
-Onları da karıştırıp yeni yemekler de üretebiliyorsun.
-Evet anne yapabiliyorum.
-O zaman gel sana küçük sokağımızın başında yemek yapabileceğin bir yer yapalım Luniş.

Luna, bu teklife inanamış ve çok sevinmiş. Tabi ki hemen kabul etmiş. Evin önünde minik bir keşif yapmışlar, Luna’nın gelip geçene kolayca yapıp satacağı yemekler üzerinde anlaşmışlar. Mesela tost, mesela sandviç. Luna’nın elleri de elmiş hani. Kocaman! Malzemeyi iki ekmek arasına koydu mu elleriyle pat pat mükemmel kapatıyormuş.

Luna’nın annesiyle kurduğu bu minik dükkan hemen duyulmuş tabi… Luna her gün aynı iştah ve hevesle yeni yemekler deneyip her güne yeniden doğmuş. Anlamış ki aslında istediği hayalleri gerçeğe dönüştürmek o kadar da zor değil. Tek yapması gereken gerçekten çok istemek ve doğru adımları atmak.

Sandviç yapmayı ve mutfakta zaman geçirmeyi seviyorsa buna yönelmesi gerektiğinin farkına varıyor. Böylece hayallerine bir adım daha yaklaşmış oluyor. Luna, tüm zamanını ve enerjisini bu hayali peşinden koşarak kullanıyor. Sonunda da istediği hayale ulaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir