Kurbağa Prens

Uzun zaman önce büyük bir ülkenin kralı varmış, yedi güzel kızıyla birlikte sarayda yaşarmış. 7 kızından en güzeli en küçük olanıymış. Havanın güzel olduğu günlerde sarayın içinden geçen gölün kenarında top oynarmış bu güzel kız. Bir gün topla oynarken topu rastgele atmış ve göle düşmüş. Kız çok üzülmüş ve birden bir kurbağa gölün oradan seslenmiş

“Ben senin topunu getiririm demiş. Ama benimle arkadaş olacağına, yemeğini paylaşacağına ve geceleri yatağına alacağına söz verirsen getirebilirim ancak.” diye devam etmiş.

Kız topunu çok sevdiği için kabul etmiş gibi görünmüş ve kurbağa getirince kaçıp saraya doğru koşmuş. Akşamleyin kral ve ailesi sofraya oturmuşlar. Tam yemeğe başlamak üzerelerken kapıdan bir vraklama sesi gelmiş. Küçük prenses duymazdan gelmeye çalışmış. Ama kral meraklanmış. ” Kim o?” diye sormuş. Prenses bunun üzerine kurbağaya verdiği sözü babasına anlatmış. ” Söz sözdür kızım,” demiş babası. Böylece prensesin nefret dolu bakışlarına rağmen kurbağaya sofrada yer verilmiş.

Yemekten sonra kız tek başına yatağına yönelmiş. Kurbağa masadan, ” ya ben ne olacağım? ” diye vraklamış. Kral kızına, “Verilen sözlerle ilgili söylediklerimi unutma” demiş. Prenses kurbağayı yanına alıp odasına götürmüş ve bir köşeye bırakmış. ” Yastığına gelmek isterim demiş,” kurbağa. Prenses gözyaşları içinde kurbağayı yastığına bırakmış.

Tam o anda kurbağa yakışıklı bir prense dönüşmüş. “Korkma, ” diye gülümsemiş. ” Bir cadı beni kurbağa yapmıştı ve bu büyüyü ancak bir prenses bozabilirdi. Umarım arkadaş olabiliriz. Hem bak artık bir kurbağa değilim.” Prens ve prenses çok geçmeden evlenmişler ve düğünlerinde tabii ki bazı yeşil dostlarını da davet etmeyi unutmamışlar.

“Kurbağa Prens” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir