Aslanın Sarayı Masalını Dinle

[audio: http://www.masaldinle.com/audio/aslanin_sarayi.mp3]

Masalımızın adı: Aslanın Sarayı
Kategori: Sesli Masallar

Masalımız;
Aslan ormandaki hayvanları sarayına davet etmiş. Hem onlarla tanışmak, hem de ormanın sorunlarını konuşmak istiyormuş.

İlk olarak içeri giren ayı saraydaki kokuyu beğenmemiş. Eliyle burnunu tutup yüzünü buruşturmuş. Ağzından da “Öffff çok pis kokuyor.” Sözleri dökülmüş. Aslan bu işe çok kızmış. Sarayını kötüleyen ayıyı bir pençede yere serip öldürmüş.

İkinci olarak sarayı giren maymun olanları gördüğü için “Efendim sarayınız mis gibi kokuyor.” Aslan maymuna da kızmış. Abartıyor, bana şirin görünmek istiyor diyerek bir pençede maymununda işini bitirmiş.

Bütün bu olayları gören tilki aslanın huzurunda tek bir söz bile söyleyememiş. Bu kez aslan sormuş. “Söyle bakalım sarayımı beğendin mi? Kokusu nasıl?
Tilki işi kurnazlığa vurarak. “Sayın kralım ben bu günlerde nezle olmuşumda burnum koku almıyor.” Demiş.

“Aslanın Sarayı Masalını Dinle” üzerine 2 yorum

  1. benim için dünyadaki bütün hikayeler ve masallar çoook güzel çook şahane benim için hikayelerin ve masalların çirkini güzeli önemli değil hikaye ve masallar kitaplardada çok olur hayatta kimse dört dörtlük olmaz ama kitap okursa dörtte üçlük veya ikilik olur birlik olursa çook beter bir kişi olur kimse o kkişiyi çekemez ben kitap okuyunca çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook seviniyorum ya çok siz siz olun kitap okumayı bırakmayın o kitablara sıkı sıkı sarılın sizin de mutlu olacağınıza inanıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir